Home 5 O nas
Elstead Lighting to angielska firma oświetleniowa od lat zajmująca się produkcją i dystrybucją oświetlenia dekoracyjnego na całym świecie. Na międzynarodowym rynku oświetleniowym wyróżniamy się przede wszystkim wyjątkowym wzornictwem i doskonałą jakością naszych produktów.

Od momentu założenia, w 1967 roku Elstead Lighting stopniowo budował reputację rzetelnego producenta i dystrybutora oświetlenia dekoracyjnego zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i poza jej granicami. Lata obecności w branży pozwoliły na wypracowanie polityki marki opartej na pięciu fundamentalnych wartościach, którymi są: kreatywność, jakość, profesjonalizm, niezawodność oraz indywidualne podejście do klienta.

W swoim asortymencie posiadamy ponad 7000 modeli lamp wewnętrznych i zewnętrznych – opraw sufitowych, naściennych oraz stojących. Idealnie pasują on zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i klasycznych, a także do wystroju w stylu glamour lub vintage. Nasze lampy oświetlają piękne domy, pokoje hotelowe i przestrzenie publiczne oraz kawiarnie i restauracje w ponad 60 krajach.

Przy produkcji naszych lamp z dumą łączymy tradycyjne rzemiosło z nowoczesną technologią. Duża część kolekcji Elstead Lighting produkowana jest w naszej fabryce w Alton (Wielka Brytania) przy użyciu tradycyjnych metod spawania i patynowania w celu stworzenia wyróżniających się produktów.

Elstead Lighting nie tylko posiada własną linię produkcyjną, ale jest także oficjalnym dystrybutorem 6 amerykańskich marek oświetleniowych, takich jak: Feiss, Flambeau, Hinkley, Kichler, Stiffel oraz Quoizel.

Wiosną 2018 roku firma Elstead Lighting wypuściła na rynek markę Designer’s Light Box, której podstawowym założeniem jest nawiązanie współpracy pomiędzy firmą a projektantami wnętrz i architektami. W tym samym czasie rozpoczęto także produkcje ręcznie szytych abażurów, które oferowane są w wielu kształtach, rozmiarach i tkaninach do wyboru.

Każdego roku Elstead Lighting bierze także udział w licznych targach designu m.in. w Warszawie, Poznaniu, Mediolanie i Frankfurcie.